Музика

Песните кои ми ја одбележаа оваа година

Најдоброто од светот на музиката во 2014 година

И покрај тоа што во последниве неколку години ми изгледа како квалитетот на музиката да е многу намален, сепак тоа не значи дека одвреме-навреме нема да се појави некоја песна која поради необјасниви причини ќе ве погоди директно во срцето. За мене тоа се случи со наредниве неколку песни кои слободно можам да кажам дека од кога искочиле, па сè до денешен ден ми се постојано на „repeat“…

1. Sia – Chandelier

2. Kiesza – Hideaway

3. Wankelmut, Emma Louise – My Head Is A Jungle (MK Remix)

4. Enrique Iglesias – Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

5. David Guetta – Shot Me Down ft. Skylar Grey

И покрај тоа што наредниве 2 песни се од 2013-та, јас дури годинава ги открив, па токму затоа и се најдоа на мојата листа за топ песни на 2014… 🙂

6. John Legend & Lindsey Stirling – All Of Me

7. Banks – Waiting Game

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s