Морничав трејлер нè подготвува за новата епизода од #TheWalkingDead
Во светот на филмовите и сериите

Морничав трејлер нè подготвува за новата епизода од #TheWalkingDead

По неверојатно тешкиот завршеток на првиот дел од ТВ серијата The Walking Dead, се појавија неколку трејлери кои ни овозможија краток поглед кон она што нè очекува во втората половина од 5-тата сезона. И покрај тоа што не можеме многу да претпоставиме, едно е сигурно – групата е повторно на отворено, со еден ценет член помалку.

Морничав трејлер нè подготвува за новата епизода од #TheWalkingDead

Овој трејлер исто така не ни открива нови информации, но ни покажува дека групата е подготвена да преживее, повеќе од било кога претходно. Првата епизода од втората половина на сезоната ќе се емитува на 8-ми февруари и сите ние со нетрпение ја чекаме, па токму затоа овие трејлери многу влијаат врз нас. Погледнете го најновиот поглед кон приказната кој ќе ве наежи од глава до пети!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s