Вие го бирате патот по кој оди вашиот живот!
Незаборавни занимливости

Вие го бирате патот по кој оди вашиот живот!

Откако конечно се охрабрив да почнам со мој блог (кој испадна нешто сосема различно од мојата прва замисла со која почнав пред неколку месеци) сфатив дека постојат голем број на блогери кои едноставно се прекрасни за читање. Започнувајќи од минатата недела, решив секој понеделник да го посветувам на еден од овие блогови кои искрено сметам дека имаат многу поквалететни содржини од сите популарни сајтови во Македонија. Со исклучок на Кафе пауза секако, бидејќи нели, е најдобриот сајт на светот! 🙂 Шала на страна, да се вратам на темата…

Вие го бирате патот по кој оди вашиот живот!

Овој понеделник го посветувам на блогот на твитерџиката @UnusualCupcake која воедно е и моја сестра (не е влезена преку врски во мојава препорака, сериозно многу и е добар блогот!) и автор на мојот блог. Бидејќи таа го сака англискиот јазик многу повеќе од нашиот (никој не може да ја обвини), на почетокот од месецот таа целосно го трансформира својот блог и започна од почеток на англиски. Но, тоа не значи дека нема да ви се допадне, баш напротив (особено ако сте гејмери). Момци нека не ве лаже бојата на блогот, повеќе од содржините не се ни приближно толку женствени!

Вие го бирате патот по кој оди вашиот живот!

Епа ајде, ако сте фанови на League of Legends, имате нешто гиковско во вас и сакате повеќе да читате на англиски отколку на македонски јазик ѕирнете го нејзиниот блог „You Choose the Path your Life Goes“ и заследете ја на Твитер и Фејсбук за редовни апдејти на содржини…

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s