Во светот на филмовите и сериите

Предлог филм: #Predestination

Од време на време ќе излезе филм кој сите толку многу го фалат и толку многу ви го зборуваат што едноставно се чувствувате непријатно да не го гледате, а да се појавите во друштво на кафе. Понекогаш ви предложуваат филм кој тие сметаат дека толку многу ќе ви се допадне што едноставно не смеете да го пропуштите. Викаат филмот сам за себе си зборувал и приказната е толку уникатна покрај сите овие мејнстрим филмови што едноставно МОРА ДА ГИ ГЛЕДАТЕ. Епа послушав и јас една таква препорака и го гледав Predestination.

Предлог филм: Predestination

Многу треба да внимавам како го пишувам постов затоа што дури и најмал спојлер може да ви го уништи целото искуство. Токму затоа сè што ќе ви кажам за него е дека во главната улога се Ethan Hawke и Sarah Snook и дека тие неверојатно добро ги одигруваат своите ликови. Епа толку од мене, останатото е на вас. 

Предлог филм: Predestination

Доколку ви се допадне овој филм или пак имате да споделите некој што сметате дека навистина вреди да се гледа, пишете ни подолу во коментарите… Во меѓувреме погледнете го трејлерот на Predestination…

1 thought on “Предлог филм: #Predestination”

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s