Хаштаг Љубов
Незаборавни занимливости

Хаштаг Љубов

По минатонеделниот предлог, овој понеделник го посветувам на блогот кој го води едната и единствена @alekkpotter или подобро позната како Хаштаг Љубов. Таа е една од ретките луѓе кои сè уште се борат за среќа, љубов, добрина… Покрај неа едноставно не можете да не се почувствувате пријатно и да заборавите на сите оние лоши нешта што се случуваат во светот. Токму затоа од срце ви го препорачувам нејзиниот блог кој барем малку ќе ви ја врати вербата во човештвото.

Хаштаг Љубов

Покрај позитивноста која таа ја шири, доколку почнете редовно да ги читате нејзините текстови, едноставно нема да можете да не се заљубите и во начинот на кој таа се изразува. Некои реченички, навидум обични, можат да ве погодат директно во срцето и долго да ви останат во мислите, водејќи ве низ секојдневието. Епа ајде брзо ѕирнете го нејзиниот блог „Хаштаг Љубов“ и доколку ви се допадне, заследете ја на Твитер, Инстаграм или Фејсбук за да не пропуштите ништо ново од неа.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s