Незаборавни занимливости

Виндоус 10: Добредојдовте во иднината

Сите љубители на работата на Мајкрософт вчера со нетрпение го чекаа претставувањето на она што нè очекува со Виндоус 10. Со почеток во 18 часот, тие ни покажаа неколку неверојатни работи со кои докажаа дека во овој момент се на врвот. Да не должам, погледнете го ова видео во кое се опфатени најважните работи од сите оние нешта на кои тие во моментов работат.

И покрај тоа што морам да признаам дека сум малку разочарана во однос на промените кои ги претставија за Windows Phone-от, останатите новости целосно ме освоија. Започнувајќи од Кортана, па сè до неверојатната холографска технологија, Мајкрософт е на добар пат целосно да ја промени нашата иднина. Доколку го пропуштивте настанот и би сакале да го гледате целиот, кликнете тука. Верувајте, ќе уживате во секоја минута.

This slideshow requires JavaScript.

_______________________________________________________________________________

Автор: Моника

Психолог. Во слободно време обожавам да пишувам. Отсекогаш ме интересирала астрoфизиката, а животно мото ми е дека не смеам да поминам ниту еден ден без танцување. Почнав да пишувам книга, научна фантастика, со надеж дека конечно ќе завршам нешто во мојот живот. Твитер ми помага да размислувам, особено во #ТретаСмена. Обожавам вино, црвено. Живеам за да пијам кафе.

_______________________________________________________________________________

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s