Безглутенска категорија

Безглутенска енергетска мешавина која ќе ви ги отстрани сите знаци на умор

bezglutenska-energetska-meshavina-koja-kje-vi-gi

Потребни состојки:

  • 1 лажица суво грозје
  • 1 лажица сушена шипка
  • 1 лажица исецкан лист од коприва
  • ½ лажица мед

Подготовка и употреба:

Смелете ги сите состојки освен медот и откако ќе завршите, додадете го и него. Добро промешајте. Потоа секое утро и секоја вечер консумирајте по една лажичка и брзо ќе забележите како вашиот хроничен умор полека исчезнува. И покрај тоа што сувото грозје е извор на природен шеќер, тоа исто така ќе ви овозможи и витамин А, Б6, калиум и железо. Во комбинација со шипката и копривата, тој ќе му овозможи огромна енергетска поддршка на вашиот организам.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s