Гејмерско катче

Предлог видео игра: Halo 5

Фактот што не постои ништо слично на оваа игра е причината поради која таа е толку популарна сиве овие години.

predlog-igra-halo5-sarenamarsovka-wordpress

Од multiplayer beta online видео игра која излезе во декември 2014, па сè до campaign singleplayer сензација, Halo 5 e една од оние видео игри за која со сигурност може да се каже дека секој FPS гејмер едвај чека да ги проба. Покрај одличната механика и избор на оружја, токму графиката е таа што дефинитивно ќе ве остави без здив. Final thoughts: Едвај чекам, а знам дека и вие исто.

Трејлерот можете да го видите тука.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s