Гејмерско катче

Предлог видео игра: Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider е најновиот дел од долгата линија на Tomb Raider игри кои ја прикажуваат Лара Крофт како протагонист. Јас како човек што ги има изиграно (по неколку пати) сите Tomb Raider игри (да дури и тие каде што главата и е како кутија) многу сум среќна што со сестра ми одлучивме да купиме Xbox 360 наместо Nintendo Wii, бидејќи Rise of the Tomb Raider за сега ќе биде ексклузивна за Xbox 360 и Xbox One.

Rise of the Tomb Raider

Како огромен фан на оваа франшиза бев екстремно среќна кога беше најавена Tomb Raider да излезе во 2014 и во моите очи оваа игра за како Лара од исплашено девојче се трансформира во Лара која сите ние добро ја знаеме и ја обожаваме воопшто не ме разочара. Па затоа можете да замислите колку бев среќна кога открив дека Rise of the Tomb Raider беше најавена за 2015. Играта ќе продолжи таму каде што претходната заврши, Лара се враќа дома после Јаматаи и ги користи сите работи кои ги научила таму за да ги пронајде и истражи сите мистерии околу светот.

Погледнете го трејлерот тука.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s