Во светот на филмовите и сериите

Трејлери, кратки видео клипови и фотографии кои ни покажуваат што нè очекува во филмот #Insurgent

Бидејќи Divergent ми беше еден од омилените филмови од минатата година (се плашам да ви кажам точно колку пати го имам гледано) не можам ни да ви објаснам со колку големо нетрпение го очекувам вториот дел – Insurgent. И покрај тоа што ги прочитав книгите (тотално ви ги препорачувам!) и знам што ќе се случи следно, сепак ги одбројувам деновите до премиерата (20 март) и постојано барам нови информации за приказната во филмот.

This slideshow requires JavaScript.

Уште по излегувањето на првиот трејлер забележав дека има многу промени во самата приказна (особено поради фактот што една сцена од последните страници на третата книгата е вклучена во вториот дел), па малку бев скептична за тоа дали ќе успеат промените кои ќе ги воведат. Но, пред некој ден авторката на книгите, Вероника Рот, изјави дека го гледала филмот и ја сподели својата критика за него со светот. На кратко, таа вели дека било одлично тоа што го видела. Добро е, можеме сите да се опуштиме и да дишеме слободно… И да, мислам дека само што си персирав сама на себе! 🙂 Во секој случај, ако и вие сте фанови на филмот, додека чекате да дојде 20-ти март, погледнете точно што нè очекува во Insurgent преку видеата подолу и фотографиите погоре.

Тизер трејлер – Пркосење на реалноста
Тизер трејлер – Таа е вистинската!
Официјален трејлер
Поглед кон приказната
Видео клип #1 – „Не се плашам“
Видео клип #2 – „Вреди“
Видео клип #3 – „Движи се со среќата“
Финален трејлер

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s