Филмски маратон: How to Train your Dragon
Во светот на филмовите и сериите

Филмски маратон: #HowToTrainYourDragon

How to Train Your Dragon е еден од најнеодоливите анимирани филмови кои некогаш сум ги гледала. Тутлес, змејчето кое Хикап ќе го запознае во првиот дел и кое ќе му стане најдобар пријател е без сомнение едно од најслатките суштества кои некогаш сме ги виделе на големото платно. Токму затоа овие два филма се одличен избор за викенд маратон! Вие не само што ќе уживате во приказната, туку ќе се расположите и целосно ќе заборавите на секојдневниот монотон начин на живеење.

Филмски маратон: How to Train your Dragon

Приказната нè води во животот на Викинзите кои се во војна со змејовите. Но, работите многу брзо ќе се променат откако младиот Хикап ќе открие дека овие големи и страшни суштества всушност не се толку злобни доколку им пристапиш пријателски. Токму тогаш ќе започне едно од најголемите и најдобрите пријателства кои некогаш сте ги виделе. Трејлерот за првиот дел можете да го видите тука, а за вториот тука.

This slideshow requires JavaScript.

За оние кои го гледале филмот, им препорачувам повторно да ја погледнат најдобрата сцена од 2-та дела! Јас ја имам изгледано повеќе од 1.000 пати и мислам дека никогаш нема да ми здосади. Особено во оние денови кога се чувствувам како да ми треба малку инспирација во животот! 🙂

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s