Во светот на филмовите и сериите

Прв трејлер за новата ТВ серија #FearTheWalkingDead

Доколку сте љубители на ТВ серијата The Walking Dead, тогаш сигурна сум дека со нетрпение ја чекате и новата Fear The Walking Dead, која се очекува да излезе ова лето. Овој тизер трејлер, кој ни покажува МНОГУ краток поглед кон приказната е зачудувачки ЕКСТРЕМНО морничав. Погледнете…

Дејството се одвива во Лос Анџелес, каде што според она што можеме да го забележиме од изјавата на радио, вирусот само што се појавил…

Денот е прекрасен во Лос Анџелес

(1) Прв трејлер за новата ТВ серија #FearTheWalkingDead

Еден глас нè предупредува на „чуден вирус“ велејќи дека сите оние кои не се чувствуваат добро, најдобро е да одат дома за да се одморат…

(3) Прв трејлер за новата ТВ серија #FearTheWalkingDead

И да, можеме да го забележиме првиот мртов кој оди!

(3) Прв трејлер за новата ТВ серија #FearTheWalkingDead

Што мислите, дали и оваа приказна ќе успее да го освои светот како претходната, дури и покрај фактот што нема да го вклучува Рик Грајмс? Јас искрено мислам дека има потенцијал. Исто така, добро ќе ни дојде малку разбивање на монотонијата, затоа што ако ме прашувате мене, последниве неколку епизоди од The Walking Dead беа прилично спорички… Во секој случај, еве вака си се радувам сега за целава работа! А сигурна сум дека и вие исто, признајте! 🙂

Прв трејлер за новата ТВ серија #FearTheWalkingDead

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s