Безглутенска категорија

Безглутенско фрапе од јагоди и банани

Безглутенско фрапе од јагоди и банани

Потребни состојки:

  • 2 шолји замрзнати јагоди
  • 1 замрзната банана
  • 1 лажица путер од бадеми
  • 1 шолја свеж спанаќ
  • 2 шолји незасладено бадемово млеко

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте сè додека тие не се соединат целосно. Сипете во 4 чаши и послужете веднаш. По избор, декорирајте со шлаг пена и свежи јаготки или банани.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s