Во светот на филмовите и сериите

Топ 3 нови ТВ серии од Нетфликс

Гледам премногу серии. Веќе ни самата не знам точно колку. Баш пред некое време дури реков и ќе ставам неколку на паузирање затоа што едноставно не можев да постигнам. Но, без разлика на сè едноставно не можам да не гледам барем по една епизода од секоја нова серија која излегува… Можеби ова не ви звучи како нешто многу, но проблемот е што во последниве 2 години не можете ни да замислите колку многу серии излегоа!

Топ 3 нови ТВ серии од Нетфликс

Но, тоа не е причината поради која го пишувам овој пост. Од пред некое време, Нетфликс со своите одлични приказни успева целосно да ми го преземе слободното време. Токму затоа решив и да ги споделам следниве 3 серии со вас, кои излегоа оваа година, и кои дефинитивно сметам дека не смеат да се пропуштат…

1. Daredevil

2. Unbreakable Kimmy Schmidt

3. Sense8

Ќе ја искористам оваа шанса да спомнам дека ако некогаш ве интересира нешто за некоја ТВ серија, слободно прашајте ме, големи се шансите дека сум гледала барем една епизода од неа, па можам да ви кажам дали вреди да се почнува или не…

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s