Гејмерско катче

Предлог видео игра: Sleeping Dogs

Без сомнеж дека GTA е врвна игра која е екстремно популарна во гејминг сферата и е навистина тешко да биде засенета. Целата таа франшиза претставува незаборавно доживување за секој гејмер. Но, во мојот случај тоа веќе стана неважечко после потрошените неколку саати на „кинеската GTA“, насловена како Sleeping Dogs.

Предлог видео игра: Sleeping Dogs

Се работи за Wei Shen, поранешен цајкан од Сан Франциско кој е пратен во Хонг Конг за да изврши мисија со една цел – да ја елиминира најголемата криминална организија наречена Sun On Yee. Приказната е поделена на две парцели, што значи дека извршувате мисии како цајкан и како член на Sun On Yee.

Гејмплејот е тотално ископиран од GTA, со комбат како кај Batman: Arkham Asylum, кој што е импресивен според моето искуство. Светот е отворен и лимитиран во поглед на тоа што сè може да се прави во него. Графиката е одлична, на исто ниво со GTA V и тоа е импресивно бидејќи Sleeping Dogs е игра од 2012 година.

Доколку сте фан на GTA и доколку сакате да доживеете нешто ново, Sleeping Dogs е играта за вас за која сум сигурен дека ќе ви остави добар впечаток.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s