Безглутенска категорија

Безглутенски бомбици од кајсии и кокос

Безглутенски бомбици од кајсии и кокос

Потребни состојки:

  • 290 грама исушени кајсии
  • 90 грама кокос, рендан
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

Ставете ги во блендер медот, кајсиите и 30 грама од ренданиот кокос. Со помош на мокри раце, направете од добиената смеса топчиња кои потоа ќе ги поминете во останатиот кокос. Ставете ги во фрижидер на околу 30-тина минути и потоа сервирајте. Пријатен апетит!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s