Безглутенска категорија

Безглутенска лимонада со јагоди

Безглутенска лимонада со јагоди

Потребни состојки:

  • 1900 милилитри вода
  • 6 лимони, исцедени
  • 300 грама јагоди, исечкани
  • Половина лажичка стевија
  • Лед

Начин на подготовка:

Во голем сад, комбинирајте ги водата, ледот, лимоновиот сок и стевијата. Измешајте. Додајте ги и јагодите и оставете ги состојките да постојат 15-тина минути. Послужете.

*Овој рецепт е за 6 сервирања.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s