Гејмерско катче

Предлог видео игра: Guild Wars 2 стана бесплатна!

Викендов се случи нешто сосема неочекувано. Бидејќи се продадоа 5 милиони копии, дечките од ArenaNet се одлучија да ги сменат работите, поточно Guild Wars да ја направат бесплатна за играње.

Предлог видео игра: Guild Wars 2 стана бесплатна!

Guild Wars 2 е ултра популарна мултиплеер RPG игра која излезе во 2012-та година, а интерестното е тоа што сѐ уште се игра без разлика на фактот дека е стара веќе 3 години. Guild Wars 2 иако не беше бесплатна, сепак успеа да соберe голем број играчи. А со овој потег таа бројка ќе се зголеми бидејќи луѓето кои не можеа да си дозволат да ја купат, сега конечно ќе можат да ја играат.

Ако сте љубители на RPG видео игрите, токму оваa игра e за вас. Уживајте! 🙂

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s