Безглутенска категорија

Безглутенски чоколадни колачиња

Безглутенски чоколадни колачиња

Потребни состојки:

  • 375 грама шеќер во прав
  • 100 грама какао во прав
  • 1 супена лажица пченкарно брашно
  • 2 големи јајца, изматени
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 175 грама безглутенско темно чоколадо, исечкано на мали парчиња

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени и поставете хартија за печење врз сад за печење колачи. Во голем сад, измешајте ги добро шеќерот во прав, какаото, брашното и солта. Потоа додајте ги јајцата и ванилата и мешајте сè додека не се соединат. За крај, додајте го и темното чоколадо и повторно измешајте. Поделете го тестото на 16-тина парчиња и поставете ги врз однапред подготвените садови за печење. Испрскајте врз секое колаче малку морска сол и поставете ги во рерната. Печете 12 – 15 минути или сè додека не пораснат и напукнат. Добар апетит!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s