Во светот на филмовите и сериите

#Allegiant – Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата #Divergent

Alliegent - Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата Divergent

Како голем фан на трилогијата Divergent (книгите и филмовите), признавам дека со нетрпение ги следам сите новости за оваа приказна. Токму затоа и кога денес забележав дека излегол нов трејлер кој ни покажува нешто повеќе за настаните кои следуваат во следниот дел, Allegiant, барем 10-тина пати го изгледав за да можам да ги откријам сите детали. Според тоа што го видов, приказната многу се разликува од третата книга, што ако ме прашувате мене е добро, затоа што искрено имаше работи кои и не ми се допаднаа во расплетот (првите две книги можам без прекин да ги читам секој ден, третата не би ја прочитала ни втор пат – но, за тоа ќе зборувам можеби во некоја друга прилика). Но, не ме сфаќајте погрешно, и покрај сè ја обожавам оваа приказна. Да не должам, според ова што го видов, слободно можам да кажам дека филмов ќе биде одличен! Еве го трејлерот…

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s