Безглутенска категорија

Безглутенски полнети јагоди

Безглутенски полнети јагоди

Потребни состојки:

  • 12 големи и зрели јагоди, измиени и исчистени
  • 120 милилитри маскарпоне
  • 1/2 лажичка шеќер во прав
  • 2 капки екстракт од ванила
  • 2 супени лажици темно чоколадо, изрендано

Начин на подготовка:

Со помош на нож извадете ја дршката и внатрешното јадро на сите јагоди, оставајќи празна дупка. Во сад, измешајте ги добро сите состојки и потоа со мала лажичка внимателно ставете го филот во секоја од јагодите. Добар апетит!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s