Незаборавни занимливости

20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство

20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство

Студирањето во странство е еден од најдобрите начини да го видите светот и да доживеете нови искуства. Кога станува збор за семестар надвор од нашата земја, поголемиот дел од студентите одбираат градови во европски земји, како Шпанија, Франција и Италија. Но, доколку сакате вашиот семестар да биде исполнет со незаборавни авантури, Австралија е вистинското место за вас! Зошто? Па, сметам дека следниве 20 причини ќе ве убедат во тоа. И да ве предупредам, откако еднаш ќе отидете таму, сигурно никогаш повеќе нема да сакате да се вратите дома.

1. Постојат голем број акредитирани универзитети, па можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара
(1) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
2. Мелбурн и Сиднеј се совршени градови за студенти, бидејќи се исполнети со многу млади луѓе и одлични места за забава
(2) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
3. Времето скоро секогаш е прекрасно!
(3) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
4. Има големи шанса плажата да биде во вашиот двор
(4) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
5. Кога не учите, можете да сурфате
(5) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
6. Ако сакате да учите за подводниот свет, Големиот корален гребен ќе биде во ваша близина
(6) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
7. Можете да одите на најразлични авантури на отворено
(7) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
8. Австралија изобилува со нереални места за кампување под ѕвездите
(8) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
9. Каде и да одите, нема да ви недостасуваат фотографии вредни за Инстаграм
(9) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
10. Австралија е дом на дел од најинтересниот и најсладок див живот
(10) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
11. Тоа е единственото место во светот каде можете да ја совладате уметноста на селфи со куокa
(11) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
12. Постојат милиони барови и пабови кои можат да ви го привлечат вниманието покрај пристаништето во Сиднеј
(12) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
13. Можете да уживате во неверојатната глетка на Сиднејската опера
(13) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
14. Австралија е совршеното место за да ја прифатите вашата авантуристичка страна со активности кои изобилуваат со акција
(14) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
15. Спортовите на плажа ќе станат дел од вашиот секојдневен живот
(15) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
16. Два збора: згодни рагбисти!
(16) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
17. Австралија е дом на кул славни личности како Руби Роуз, Маргот Роби, Хју Џекмен, Никол Кидман и Кејт Бланшет
(17) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
18. Локалните момци се исто така одлични за гледање
(18) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
19. Никој не може да одолее на добриот австралиски акцент
(19) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство
20. И за крај, да не заборавиме дека Австралија е домот на браќата Хемсворт. Треба да кажам нешто повеќе?

(20) 20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство

1 thought on “20 причини зошто Австралија е најдобрата земја за студирање во странство”

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s