Во светот на филмовите и сериите

#SuicideSquad – Најочекуваниот филм за 2016 година

#SuicideSquad - Најочекуваниот филм за 2016 година

Доколку сте фанови на научната фантастика, особено на оние филмови кои вклучуваат суперхерои, тогаш без сомнение и вие со нетрпение чекате да дојде август со цел да го гледате Suicide Squad! Во овој филм ќе имаме можност да видиме дел од најпознатите карактери од стриповите на DC Comics, меѓу кои се Harley Quinn, Batman, Enchantress, Deadshot, The Joker, Killer Croc, Katana, како и незаборавната Amanda Waller! Главните ликови ги толкуваат големи ѕвезди како Маргот Роби, Бен Афлек, Кара Делавињ, Вил Смит, Џаред Лето, Виола Дејвис… Самата актерска екипа ни покажува на квалитетот на овој филм, па токму затоа и верувам дека нема да се разочараме од самата приказната! Па, доколку уште не сте ги гледале трејлерите (како сте можеле да издржите досега?) или пак, сакате да се потсетите (како мене, по 100-ти пат) еве ги двата што мене ми оставија најголем впечаток. Уживајте!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s