Безглутенска категорија

9 вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Ако и вие имате проблеми од глутенот како мене, тогаш сигурно знаете колку е тешко да се најдат соодветните состојки за подготовка на сосема обичен оброк. Нештата стануваат уште потешки доколку сакате да направите десерт. Па, доколку сакате да си ја заблажите душичката, ѕирнете ги овие одлични рецепти што можете уште веднаш да се обидете да ги подготвите.

1. Колачиња со путер од кикирики и маршмелоу

Преземете го рецептот тука.

2. Плочки со бело чоколадо, кокос и банана

Преземете го рецептот тука.

3. Шеќерни колачиња

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

4. Тарт од јаболка

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

5. Старомодни чоколадни капкејкс

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

6. Вкусни, но здрави колачиња со путер од кикирики

Преземете го рецептот тука.

7. Чизкејк колачиња со лимон и малини

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

8. Чоколадно суфле со крем од ментол

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

9. Чоколадни сендвичиња со Нутела

9 неверојатно вкусни безглутенски десерти што ќе ви ја стопат душата

Преземете го рецептот тука.

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s