Во светот на филмовите и сериите

Најочекуваниот летен филм е…

Филмот Wonder Woman бил изгласан за најочекуваниот летен филм од страна на љубителите на големото филмско платно! Овој филм ги надминал дури и очекувањата за Spider-Man: Homecoming и Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales! Во оваа група спаѓаат и The Dark Tower, Dunkirk, Despicable Me 3, The Mummy и Baywatch… Дури 92% од анкетираните фанови се возбудени што ќе имаат можност да гледаат филм со жена суперхерој, додека 87% од нив посакуваат Холивуд да прави повеќе од нив! Филмот што е во соработка на The Warner Bros и DC Films, со главната улога доделена на неверојатната Гал Гадот, исто така добил и најголем број гласови во 17-годишната историја на Fandango каде што била зададена анкетата. Во продолжение ѕирнете ги подетално добиените резултати.

Најочекувани блокбастери за лето 2017:

 1. Wonder Woman (2 јуни)
 2. Spider-Man: Homecoming (7 јули)
 3. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (26 мај)
 4. The Dark Tower (4 август)
 5. Dunkirk (21 јули)
 6. Despicable Me 3 (30 јуни)
 7. War For The Planet of the Apes (14 јули)
 8. Transformers: The Dark Knight (21 јуни)
 9. The Mummy (9 јуни)
 10. Baywatch (25 мај)

Најочекувани летни семејни филмови:

 1. Despicable Me 3 (30 јуни)
 2. Cars 3 (16 јуни)
 3. Captain Underpants (2 јуни)
 4. Leap! (30 август)
 5. The Emoji Movie (28 јули)

Најочекувани летни комедии:

 1. Baywatch (25 мај)
 2. The Hitman’s Bodyguard (18 август)
 3. Girls Trip (21 јули)
 4. Rough Night (16 јуни)
 5. The House (30 јуни)

Најочекувани летни трилери:

 1. The Book of Henry (16 јуни)
 2. Amityville: The Awakening (30 јуни)
 3. Annabelle: Creation (11 август)
 4. It Comes At Night (9 јуни)
 5. 47 Meters Down (16 јуни)

Кој филм вие најмногу го очекувате? Јас мора да се согласам со мнозинството што учествувале во оваа анкета и да кажам дека со нетрпение го очекувам Wonder Woman! Со таа цел ви го оставам и финалниот трејлер за да ве возбудам малку и вас (песната од Imagine Dragons го прави уште поневеројатен одошто е!)…

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s