Занимливости

Гејмери и гејмерки, започна летната распродажба на видео игри на Стим!

Убав ден на сите и уживајте во шопингот!

Од вчера, 22 јуни, официјално започна лудата летна распродажба на видео игри на Стим. Овој настан ќе трае нешто помалку од две недели, односно до 5 јули, така што гејмери и гејмерки, имате доволно време да одлучите на кои видео игри оваа година ќе им дадете приоритет! Намалувањето на цените, како што можев да забележам, е од 30% до 90% (во зависност од самата игра, како и од годината кога е излезена), но најдобро е да барате колекции бидејќи на тој начин за смешна сума ќе добиете повеќе делови, ако не и сите, од омилените видео игри. Јас, на пример, лани ги земав сите делови од Tomb Raider, како и сите делови од Star Wars и дадов околу 40-тина евра за 27 игри! И да, знам дека сме нација што преферира пиратски видео игри – но ако сте тука и го читате овој текст, сигурна сум дека размислувате како мене – оригинална верзија, без багови и без вируси, е секогаш подобар избор од пиратските што понекогаш знаат и на цел компјутер негативно да влијаат. Особено кога се на ваква акција!

Изборот е преголем! Ако користите Стим, тогаш знаете дека ретко која видео игра не може да се најде таму. Исто така има и многу бесплатни онлајн игри, како Neverwinter и Star Trek Online што можат да ви овозможат илјадници часови гејмање за 0 денари! Кога сме кај Neverwinter, ако случајно сте фан на оваа игра, си бараме друштво со сестра ми, Кристина, за мисиите над 60-ти левел, па ако сте заинтересирани, знаете каде да ме најдете! 🙂 Океј, да се вратам на темата…

За да добиете слика за достапните игри и оние што се најпопуларни и најпродавани, следува еден скриншот од официјалниот веб-сајт на Стим…

Што се однесува до мојата листа, за оваа година им давам приоритет на Assassin’s Creed, како и на, верувале или не, Age of Mythology – таа ми е една од најиграните игри на детството и со оглед на тоа што нели, како и сите останати користев пиратска верзија, сега за прв пат би имала можност да ги тестирам моите способности против вистински луѓе ширум светот во обновената и подобрена верзија – јуху! Тина, знам дека го читаш ова, планирај си и ти да ја симнеш за да можеме заедно да го освоиме митолошкиот свет! 😛 Океј, мислам дека беше доста. Ќе го завршам овој текст тука. Убав ден на сите и уживајте во шопингот!

Одговорете

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s