Моите 3 омилени рецепти за безглутенско смуди

Ако сте љубители на здравите смудиња, тогаш сигурно сте расположени и за експериментирање со вкусовите.

Read More Моите 3 омилени рецепти за безглутенско смуди

A Quiet Place – еден од најочекуваните хорори за 2018 година!

Премиерата на филмот е на 6-ти април оваа година. Возбудени? Да, и јас едвај чекам! Одамна не сум гледала добар хорор трилер!

Read More A Quiet Place – еден од најочекуваните хорори за 2018 година!

Најчитаните текстови на Марсовка на Земјата за 2017 година

Најпрво, СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Се надевам дека оваа година ќе ви биде најдобрата досега, дека постојано ќе бидете среќни и насмеани, полни со здравје и енергија, заљубени до уши и успешни на секое поле од животот.

Read More Најчитаните текстови на Марсовка на Земјата за 2017 година

Дали стареењето е болест? Еден медицински експерт вели ДА!

Според податоците, стареењето е одговорно за две третини од целата смрт на планетата, и овој доктор смета дека треба да го гледаме како абнормална физичка состојба што треба да биде соодветно третирана.

Read More Дали стареењето е болест? Еден медицински експерт вели ДА!

Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Во последниве неколку години целосно сум опседната со филмовите на Марвел! Има нешто толку магично во нивната одлична комбинација од акција, научна фантастика и хумор што едноставно не можам да им одолеам (со исклучок на Ant-Man!) Сигурна сум дека и вие го мислите истото, штом толку брзо кликнавте на овој наслов за конечно да го погледнете очекуваниот прв трејлер за новото продолжение на Avengers! Уживајте во видеото…

Read More Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Или ѕвездите се чудни или 234 вонземјански раси се обидуваат да комуницираат со нас

Дали тие навистина откриле како да разликуваат обични вселенски сигнали од оние што би требало да доаѓаат од интелигентни суштества? Или можеби станува збор за едноставна и лесно објаснива грешка во инструментите и податоците?

Read More Или ѕвездите се чудни или 234 вонземјански раси се обидуваат да комуницираат со нас