Погледнете го епскиот трејлер за втората сезона на Star Trek: Discovery

Како огромен фан на Star Trek (од кога знам за себе), кој ги има гледано буквално сите серии и филмови, морам да признаам дека бев малку скептична за Discovery. Но, уште од првата епизода ме освои… А ако овој трејлер дава вистинска слика за втората сезона, тогаш нè очекува уште подобра приказна!

Read More Погледнете го епскиот трејлер за втората сезона на Star Trek: Discovery

Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Во последниве неколку години целосно сум опседната со филмовите на Марвел! Има нешто толку магично во нивната одлична комбинација од акција, научна фантастика и хумор што едноставно не можам да им одолеам (со исклучок на Ant-Man!) Сигурна сум дека и вие го мислите истото, штом толку брзо кликнавте на овој наслов за конечно да го погледнете очекуваниот прв трејлер за новото продолжение на Avengers! Уживајте во видеото…

Read More Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Погледнете го трејлерот за Crisis on Earth-X и подгответе се за забрзано биење на срцето!

Нашите омилени карактери од Arrow, Flash, Supergirl и Legends of Tomorrow се здружуваат за борба против нова и уникатна закана за човештвото!

Read More Погледнете го трејлерот за Crisis on Earth-X и подгответе се за забрзано биење на срцето!

Изгледајте ја ТВ серијата Breaking Bad за само 2 часа

Можеби дури и ќе се инспирирате да ја гледате целосно, започнувајќи од првата и останатите здодевни епизоди, за да стигнете до оние кои наводно биле и повеќе од брилијантни.

Read More Изгледајте ја ТВ серијата Breaking Bad за само 2 часа

4 нешта што не ви е дозволено да ги правите во вселената

Покрај очигледните забрани, како на пример, секс во вселена (најмногу поради ризикот од бременост, бидејќи научниците не знаат како би реагирал фетусот на недостатокот на гравитацијата) има и неколку чудни, како на пример, забрана за перење алишта.

Read More 4 нешта што не ви е дозволено да ги правите во вселената

Погледнете ги сите земјотреси што ја потресле нашата планета во последниве 15 години

Станува збор за неверојатна анимација од National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) која ни ги покажува сите запишани земјотреси што се случиле помеѓу 1 јануари 2001 година и 31 декември 2015 година.

Read More Погледнете ги сите земјотреси што ја потресле нашата планета во последниве 15 години