Незаборавни занимливости

Windows Македонија: Збирно место за сите љубители на Microsoft

Ако сте фанови на Мајкрософт и сакате редовно да ги следите сите новости поврзани со нивната работа тогаш дефинитивно треба да станете дел од групата Windows Македонија.

Незаборавни занимливости

Виндоус 10: Добредојдовте во иднината

Започнувајќи од Кортана, па сè до неверојатната холографска технологија, Мајкрософт е на добар пат целосно да ја промени нашата иднина.

Незаборавни занимливости

Апликација на неделата #8

Zombie's Got a Pogo е малку поинаква зомби игри од оние на кои сите ние сме навикнати, но тоа не значи дека не е подеднакво заразна како другите.

Апликација на неделата #7
Незаборавни занимливости

Апликација на неделата #7

Xtreme Personality Test е тест базиран според типологијата на Мајерс-Бригс (за повеќе инфо изгуглајте Myers-Briggs Type Indicator) и овозможува детална психолошка анализа која едноставно не греши во својата проценка.

Концепт за Windows Phone 10 кој ќе ве остави целосно без зборови!
Незаборавни занимливости

Концепт за Windows Phone 10 кој ќе ве остави целосно без зборови!

Секако, овој концепт не е официјален и е само дел од имагинацијата на младиот Прадита, но тоа не значи дека не би сакале да го видиме на нашиот Windows Phone.