3 нови ТВ серии со кои ќе се опседнете уште од првата епизода!

Најдобрите 3 серии од 2018 година! Сега засега…

Read More 3 нови ТВ серии со кои ќе се опседнете уште од првата епизода!

3 нови серии од Нетфликс со кој во моментов сум опседната

Како голем љубител на ТВ серии (не прашувајте колку активно гледам, бидејќи и јас одамна престанав да бројам!), веќе ретко се случува некоја приказна толку да ме воодушеви, што откако ќе ја завршам сезоната, имам потреба да ја пуштам од почеток за да ги уловам сите детали што можеби сум ги пропуштила со првото гледање. Токму такви се овие 3 приказни од Нетфликс, што денес решив да ги споделам со вас и топло да ви ги препорачам. Има по нешто за сите – драма, криминал и акција!

Read More 3 нови серии од Нетфликс со кој во моментов сум опседната

Две нови ТВ серии со суперхерои од универзумот на Марвел што целосно ќе ве обземат

Оние што лично ме знаат веќе се добро запознаени со мојата фасцинација за ТВ сериите! Особено научно фантастичните приказни што имаат единствена способност да ме однесат во некој сосема различен свет, полн со чудесии и мистерии што чекаат да бидат откриени.

Read More Две нови ТВ серии со суперхерои од универзумот на Марвел што целосно ќе ве обземат

Најдобрите комични ТВ серии за забава на целото семејство

Зарем има подобар начин да се одморат мислите од гледање комични серии? Тие траат само 20 минути, со други зборови не одземаат многу време, и се исполнети со толку хумор (оние што навистина вредат), што имаат терапевтско влијание на своите гледачи.

Read More Најдобрите комични ТВ серии за забава на целото семејство

Дами и господа, ви го претставувам официјалниот епски трејлер за Heroes v Aliens: The Dominators

Како може да се спојат ликовите од Supergirl, The Flash, Arrow и DC’s Legends of Tomorrow и тоа да биде нешто помалку од епско?

Read More Дами и господа, ви го претставувам официјалниот епски трејлер за Heroes v Aliens: The Dominators

Започнува најголемиот crossover во телевизиската адаптација на суперхероите од DC Comics!

Бидејќи не можев да дочекам да дојде неделава, викендов направив едно мало истражување, да видам што точно нè очекува во приказната што ќе се одвива во 4 епизоди.

Read More Започнува најголемиот crossover во телевизиската адаптација на суперхероите од DC Comics!

#DarkMatter и #Killjoys – Одлични нови ТВ серии за љубителите на научната фантастика

Не можам да кажам дека едната е подобра од другата, бидејќи и двете си имаат свои позитивни и негативни страни, како и секоја друга приказна, но без сомнение ги ставам во ист ранг со Defiance, која исто така периодов ми е една од поомилените научно фантастични приказни.

Read More #DarkMatter и #Killjoys – Одлични нови ТВ серии за љубителите на научната фантастика