Погледнете го епскиот трејлер за втората сезона на Star Trek: Discovery

Како огромен фан на Star Trek (од кога знам за себе), кој ги има гледано буквално сите серии и филмови, морам да признаам дека бев малку скептична за Discovery. Но, уште од првата епизода ме освои… А ако овој трејлер дава вистинска слика за втората сезона, тогаш нè очекува уште подобра приказна!

Read More Погледнете го епскиот трејлер за втората сезона на Star Trek: Discovery

Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Во последниве неколку години целосно сум опседната со филмовите на Марвел! Има нешто толку магично во нивната одлична комбинација од акција, научна фантастика и хумор што едноставно не можам да им одолеам (со исклучок на Ant-Man!) Сигурна сум дека и вие го мислите истото, штом толку брзо кликнавте на овој наслов за конечно да го погледнете очекуваниот прв трејлер за новото продолжение на Avengers! Уживајте во видеото…

Read More Погледнете го првиот официјален трејлер за Avengers: Infinity War!

Погледнете го трејлерот за Crisis on Earth-X и подгответе се за забрзано биење на срцето!

Нашите омилени карактери од Arrow, Flash, Supergirl и Legends of Tomorrow се здружуваат за борба против нова и уникатна закана за човештвото!

Read More Погледнете го трејлерот за Crisis on Earth-X и подгответе се за забрзано биење на срцето!

Конечно излезе првиот трејлер за Thor: Ragnarok и е легендарен!

Како голем љубител на Тор, мојот омилен Avenger, со големо нетрпение го очекував првиот трејлер. Токму затоа и имав очекувања поголеми од универзумот, па се плашев дека лесно ќе се разочарам. Но според тоа што го видов трејлерот, очекувањата ми преминаа во мултиверзумот!

Read More Конечно излезе првиот трејлер за Thor: Ragnarok и е легендарен!

Дами и господа, ви го претставувам официјалниот епски трејлер за Heroes v Aliens: The Dominators

Како може да се спојат ликовите од Supergirl, The Flash, Arrow и DC’s Legends of Tomorrow и тоа да биде нешто помалку од епско?

Read More Дами и господа, ви го претставувам официјалниот епски трејлер за Heroes v Aliens: The Dominators

#SuicideSquad – Најочекуваниот филм за 2016 година

Доколку сте фанови на научната фантастика, особено на оние филмови кои вклучуваат суперхерои, тогаш без сомнение и вие со нетрпение чекате да дојде август со цел да го гледате Suicide Squad!

Read More #SuicideSquad – Најочекуваниот филм за 2016 година

#Allegiant – Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата #Divergent

Според тоа што го видов, приказната многу се разликува од третата книга, што ако ме прашувате мене е добро, затоа што искрено имаше работи кои и не ми се допаднаа во расплетот…

Read More #Allegiant – Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата #Divergent