Мерил Стрип ќе ја замени Кери Фишер во улогата на принцезата Леа?

Што мислите вие за оваа идеја? Мене воопшто не ми се допаѓа!

Read More Мерил Стрип ќе ја замени Кери Фишер во улогата на принцезата Леа?

Конечно излезе првиот трејлер за Thor: Ragnarok и е легендарен!

Како голем љубител на Тор, мојот омилен Avenger, со големо нетрпение го очекував првиот трејлер. Токму затоа и имав очекувања поголеми од универзумот, па се плашев дека лесно ќе се разочарам. Но според тоа што го видов трејлерот, очекувањата ми преминаа во мултиверзумот!

Read More Конечно излезе првиот трејлер за Thor: Ragnarok и е легендарен!

Избришана сцена од анимираниот филм #Zootopia ги скрши срцата на многумина ширум светот

Иако ми се допаѓа начинот на кој тие одлучиле приказната да се движи, сепак се прашувам како би изгледала оваа потемна верзија од филмот…

Read More Избришана сцена од анимираниот филм #Zootopia ги скрши срцата на многумина ширум светот

#SuicideSquad – Најочекуваниот филм за 2016 година

Доколку сте фанови на научната фантастика, особено на оние филмови кои вклучуваат суперхерои, тогаш без сомнение и вие со нетрпение чекате да дојде август со цел да го гледате Suicide Squad!

Read More #SuicideSquad – Најочекуваниот филм за 2016 година

#Allegiant – Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата #Divergent

Според тоа што го видов, приказната многу се разликува од третата книга, што ако ме прашувате мене е добро, затоа што искрено имаше работи кои и не ми се допаднаа во расплетот…

Read More #Allegiant – Нов одличен трејлер за третиот дел од трилогијата #Divergent

Прв трејлер за филмот #Allegiant – третиот дел од трилогијата #Divergent

Со нетрпение го чекам третиот дел (кој за жал ќе биде поделен на два дела) за да видам како ќе еволуира приказната на големото платно која значително се разликува од онаа во книгите.

Read More Прв трејлер за филмот #Allegiant – третиот дел од трилогијата #Divergent